! POZOR !

VŠECHNY POSTELE Z NAŠÍ NABÍDKY VÁM UPRAVÍME I NA VODNÍ MATRACI

vodní matrace ZDE                                                           

             postele ZDE

Spánek bereme jako samozřejmost. Tisíce lidí ale v noci klidně a pohodlně nespí. Má to různé příčiny - nespavost, bolest v zádech, stres, napětí svalů nebo také kvůli nepohodlné posteli. Patříte také mezi nespavce? A už jste vyzkoušeli zdravotní vodní matraci?V případě že je Vaše odpověd záporná by pro Vás mohl být následující článek zajímavým zdrojem informací. Unikátní design vodní postele zajišťuje, že tělo je vleže vždy správně podepřeno bez ohledu na velikost a váhu těla. To automaticky uvolňuje tlak a bolesti v zádech a dopomáhá k potěšení z hlubšího spánku bez stresů a to každou noc. Spánek je kvalitnější a taky klidnější, protože teplo vyhřívané postele má relaxační, uklidňující efekt, který rychleji uspává. Používání vodních postelí je nejdokonalejším a nejuniverzálnějším řešením směřujícím k plnohodnotnému spánku, duševnímu odpočinku a relaxaci svalstva a kloubů. Přestože první zmínky o kožených vacích naplněných vodou a sloužících k odpočinku byly zjištěny již u starých Peršanů, první seriózní snahy o vyrobení vodní matrace byly zaznamenány až v minulém století. První vyvinuté a vyrobené vodní matrace byly prakticky využívány na lékařských klinikách v USA. Dnes na vodních postelích spí a odpočívá přes 30 miliónů lidí, a to převážně v severní Americe a v západní části Evropy. Ptáte se proč právě vodní postel? Osobami nejpovolanějšímu zodpovědět tuto otázku jsou lékaři -specialisté:

Názor Ortopeda: "Poloha těla při spánku by se neměla příliš lišit od polohy ve stoje. Tělo na vodním lůžku je vždy správně podepřeno bez ohledu na velikost a váhu těla. Linie páteře zachovává přirozený tvar. Je to jediná možnost, jak dosáhnout úplné relaxace zádového svalstva. Vodní matrace minimalizuje tlak na bolavé klouby, zabraňuje proleženinám u lidí dlouhodobě upoutaných na lůžko a snižuje nebezpečí omezení krevního oběhu. Vyhřívaná vodní náplň působí velice blahodárně. Teplo je tělu předáváno, a proto regenerace svalstva probíhá výrazně rychleji".

Názor Psychologa: "Vodní lůžko umožňuje kvalitnější odpočinek při kratší době spánku. Odstraňuje většinu faktorů rušících spánek a minimalizuje užívání léků na spaní. Člověk není během spánku nucen převracet se do jiné polohy. Duševní odpočinek na vodním lůžku může být umocněn poslechem relaxační hudby, která člověka doslova vtáhne a umožní zapomenout na stresující problémy".

Názor Alergologa: "Vodní matrace je ideálním řešením pro alergiky a astmatiky. Je dokonale omyvatelná. Nedrží se v ní prach, roztoči ani jiné alergeny".

Názor Gynekologa: "Vodní lůžko poskytuje maximální komfort těhotným ženám, kterým dovoluje spát i na břiše."


TYPY A ROZDĚLENÍ VODNÍCH MATRACÍ 

Na rozdíl od dovozců amerických vodních matrací, kteří nabízejí většinou jen rozměr 153 x 214(queen)cm a 183 x 214 cm(king), nabízíme vodní matrace do nových postelí v širokém sortimentu rozměrů. Do stávajících postelí pak zhotovíme matrace libovolných půdorysných rozměrů na míru.
Matrace vyrábíme v typovém provedení MONO, tzn. že do jednolůžka nebo dvoulůžka přijde jedna matrace a jedno topné těleso. Typové provedení DUAL jsou dvě samostatné matrace poloviční šířky a uvedené délky, které se do dvojlůžka kladou vedle sebe, oddělují se izolační přepážkou a vybavují se dvěmi topnými tělesy.Tento typ je vhodný pro páry s větší rozdílnou hmotností nebo kdo má strach z pohupování při pohybu partnera.
Typové provedení LIGHT znamená,že matrace je pouze vysoká 10cm a nemá cítit přeliv vody v matraci. Je to vlastnostma podobné gelu. Pod tuto matraci se dávají PUR (nebo molitanové) desky vysoké cca 10cm ve velikosti matrace,aby se zabránilo prosednutí na tvrdé podloží. Tato matrace se doporučuje při strachu většího množství vody nebo obav z pohybu vody v matraci.
Tlumení F0 – F12 udává mohutnost vnitřní výplně matrace. Jde o kombinaci polyesterového rouna (Lumbar) nebo lehčených válcových plastů       (Aqua Spring), která je vložena a ukotvena v matraci, aby omezila kolébání vody při uléhání a otáčení na matraci. A hlavně podepřela tělo, především v bederní oblasti a ulehčila tak otáčení na matraci ve spánku. Z příslušenství vodní matrace je kromě základní dodávky nezbytné topné těleso (nevyhřívané lůžko je zdravotně nepřípustné,matrace jsou termostatem udržována na teplotu lidského těla), snímatelný prací povlak na matraci      (u HARD-SIDE tzn.spodnice a u SOFT-SIDE potah s Pur klíny)a zpětný ventil, který umožní dokonalé odvzdušnění matrace při plnění, i následně. 


Pro vodní matrace jsou dva typy rámů:
pevný rám tzv. provedení HARD-SIDE, kdy je vodní matrace celá zapuštěna v deskách dřeva / lamina/  nebo čalounění.  
měkkčí rám tvořený klíny  z PUR pěny a potahu tzv. provedení SOFT-SIDE ,kdy  vodní matrace je zapnuta v potahu po obvodu s klíny z PUR pěny. Toto provedení zpevní matraci a umožňí jí nechat vyvyšenou nad úrověn bočnic jakékoliv postele nebo dokonce na zem  Tímto je pohodlnější vstávaní, ulehání a sezení na okraji postele. 
Provedení rámu vodní postele (typ HARD-SIDE): Bočnice postele musí být tuhé a pevně spojené po celém obvodu se dnem tak, aby se neprohýbaly při bočním tlaku. Mohou být očalouněné, masivní nebo zhotovené z lamina.
Pevné deskové dno (lamino cca 18mm) musí být zespoda podepřeno roznášecíma roštama (kolmo postavené přířezy), které zajistí, aby se dno postele neprohýbalo. Výška k horní hraně bočnice od pevného dna postele by měla být cca 22cm (záleží na výšce vodní matrace). Matrace po napuštění musí být zároveň s vrchní hranou bočnice. 
Obrázek 1. HARD-SIDE matrace (zapuštěná)

U provedení rámu postele  SOFT- SIDE je důležité také dobře zpevněné dno. Zpevněné bočnice postele nejsou nutné, ty  jsou zpevněny PUR klíny v potahu. Vnitřní prostor pro uložení matrace musí být hladký, bez ostrých předmětů (šroubů a hřebíků, neopracovaných ostrých hran), které by vedly k mechanickému poškození matrace. 
Obrázek 2 - SOFT-SIDE (klíny v potahu)
 
 
Údržba a opravy vodní matrace
1) Odvzdušňování vodní matrace
Vodní matrace se důkladně odvzdušní po napuštění a znovu po dvou týdnech, kdy se uvolní vzduch z výplně matrace.
Postup: opatrně vytáhněte zašroubovaný ventil -odšroubujte víčko, vytáhněte těsnění, nasaďte odvzdušňovací pumpičku anebo zpětný ventil na uzávěr matrace -stlačením rohů a vyhlazením povrchu matrace ručníkem vytlačte vzduch k ventilu a pumpičkou vysajte -postup opakujte několikrát, dokud neodstraníte všechny vzduchové bubliny - nasaďte těsnění a víčko, zašroubujte a pevně utáhněte -zatlačte ventil zpět do matrace a v této poloze asi po 30 vteřinách víčko znovu pevně dotáhněte - odvzdušňování matrace široké 160cm a více dělají 2 osoby
2) Doplnění kondicionéru
Doplnění kondicionéru se provádí 1 rok po napuštění a dále v ročním intervalu. Při plnění vodní matrace je nutno použít kondicionér. Postup je stejný jako při odvzdušňování.
3) Čištění matrace
Čištění matrace se provádí vlažnou vodou, případně s malým přídavkem saponátu. Nepoužívejte organická rozpouštědla.
4) Vypuštění a stěhování vodní matrace
Vodní náplň v matrace se nemění. Pouze při stěhování se voda vyčerpá přes napouštěcí košík, nasazený na ventil. Před vypouštěním je nutné vypnout topení matrace! Při manipulaci nepoškodit folii.
POZOR!!! Matrace se nikdy nevypustí uplně a proto je těžká. Přenášet raději ve více lidech,aby se neuvolnily tlumící vrstvy v matraci upevněné po obvodu. V případě takového to poškození se po napuštění, tlumící vrsty uvnitř matrace sesunou do jednoho bodu a matrace je neopravitelná !!!!!!
5) Opravy vodní matrace
K lepení vodní matrace používejte opravnou sadu.
Postup: - osušte a odmastěte poškozené místo - vystřihněte záplatu s přesahem poškozeného místa o 1cm - natřete poškozené místo i záplatu 2x lepidlem - záplatu ihned přiložte, přitlačte a podržte pod tlakem 5 minut - manipulace, příp. plnění je možné po dokonalém vyschnutí lepidla za 12 hodin