Etické principy společnosti Magniflex umožnily získat pro výrobu zdravotních matrací a polštářů nejdůležitější mezinárodní certifikáty garantující kvalitu. Přístup založený na hluboké úctě k přírodě a lidskému zdraví je základním faktorem úspěchu společnosti Magniflex. Stala se první italskou společností vyrábějící kvalitní pěnové matrace v souladu s nejnáročnějšími ekologickými požadavky.

ZÍSKANÉ CERTIFIKÁTY

Společnost Magniflex používá při výrobě svých produktů jen ty nejkvalitnější materiály certifikované předními evropskými testovacími laboratořemi ve spolupráci s AJA, UKAS, LGA a Dupont. Komponenty jsou testovány na hořlavost a certifikovány podle národních norem a předpisů. Navíc jsou všechny produkty testovány a certifikovány na základě zkoušky Oeko-Tex, která zaručuje nepřítomnost alergenních látek a absenci škodlivých látek, které mohou ohrožovat zdraví. Kvalitu materiálů používaných při výrobě certifikuje TUV. Provádíme také konečnou zdravotní úpravu všech potahových látek, která zabraňuje množení bakterií, roztočů a plísní.

Společnost Magniflex je certifikovaná podle normy BS EN ISO 9001:2000.

Zdravotní matrace a polštáře se sníženou sazbou DPH Zdravotní antidekubitní matrace a polštáře snižující riziko proleženin s nejvyšší zdravotní certifikací Medical Device Class 1 (Antidecubitus Static Mattress), která je platná na celém území Evropské unie. Tato certifikace umožňuje v České republice nákup matrací a polštářů s 15% DPH jako zdravotní produkt 1. kategorie.

AJA a UKAS 
Výrobní standardy a systémy řízení ve společnosti Magniflex jsou v souladu se směrnicemi mezinárodních akreditačních orgánů AJA a UKAS.
Produkty Magniflex tak odpovídají standardům ISO 9001:2008, které zaručují kvalitu vůrobků i služeb.


OEKO TEX

OEKO TEX standard 100 zaručuje, že ve výrobcích nejsou přítomny látky, které jsou toxické či škodlivé pro lidi a pro životní prostředí.
GOTS

Certifikát standardů organických tkanin vydal Ústav pro etické a environmentální certifikace. Potvrzuje, že všechny látky z kolekce Toscana jsou vyrobeny ze 100% organických materiálů a při jejich výrobě dochází k maximální ochraně člověka a životního prostředí.


IMCI

Italský certifikát výroby, designu a kvality, který opravňuje nést výhradní označení MADE IN ITALY.
MAGNISTRETCH matrace 

ACA
Americká asociace chiropraktiků potvrzuje mimořádné vlastnosti matrace Magnistretch, celosvětového patentu společnosti Magniflex, která pomáhá uvolnit a regenerovat páteř.Testy a zkoušky na vyráběné matrace Materasso.sk
Materiály používané na výrobu matrací jsou dodávány od vybraných výrobců z Čech, Rakouska, Německa, Itálie a Slovenska.
Jednotlivé materiály používané na výrobu matrací byly testovány z hlediska:
hygienicko-toxikologického v Ústavu preventivní a klinické medicíny v Bratislavě Chemického obsahu formaldehydu, lehkých kovů a pH vodního výluhu ve zkušební
laboratoři VÚTCH - CHEMITEX v Žilině

Pružinová matrace jako celek byl testován z hlediska:
mechanických vlastností (počáteční měkkost, celková deformace a trvanlivost po dynamickém namáhání