TYPY A ROZDĚLENÍ VODNÍCH MATRACÍ

Výroba všech rozměrů i atypů.
Matrace vyrábíme v typovém provedení MONO, tzn. že do jednolůžka nebo dvoulůžka přijde jedna matrace a jedno topné těleso. Typové provedení DUAL jsou dvě samostatné matrace poloviční šířky a uvedené délky, které se do dvojlůžka kladou vedle sebe, oddělují se izolační přepážkou a vybavují se dvěma topnými tělesy. Tento typ je vhodný pro páry s větší rozdílnou hmotností nebo kdo má strach z pohupování při pohybu partnera.

Typové provedení LIGHT znamená,že matrace je pouze vysoká 10 cm a nemá cítit přeliv vody v matraci. Je to vlastnostmi podobné gelu. Pod tuto matraci se dávají PUR (nebo molitanové) desky vysoké cca 10 cm ve velikosti matrace,aby se zabránilo prosednutí na tvrdé podloží. Tato matrace se doporučuje při strachu většího množství vody nebo obav z pohybu vody v matraci.

Tlumení F0 – F12 udává mohutnost vnitřní výplně matrace. Jde o kombinaci polyesterového rouna (LUMBAR) nebo lehčených válcových plastů (AQUA SPRING), která je vložena a ukotvena v matraci, aby omezila kolébání vody při uléhání a otáčení na matraci. A hlavně podepřela tělo, především v bederní oblasti a ulehčila tak otáčení na matraci ve spánku.

Z příslušenství vodní matrace je kromě základní dodávky nezbytné topné těleso (nevyhřívané lůžko je zdravotně nepřípustné, matrace jsou termostatem udržována na teplotu lidského těla), snímatelný prací povlak na matraci (u HARD-SIDE tzn. spodnice a u SOFT-SIDE potah s Pur klíny) a zpětný ventil, který umožní dokonalé odvzdušnění matrace při plnění, i následně.

Pro vodní matrace jsou dva typy rámů:
- pevný rám tzv. provedení HARD-SIDE, kdy je vodní matrace celá zapuštěna v deskách dřeva /lamina/ nebo čalounění.
- měkčí rám tvořený klíny z PUR pěny a potahu tzv. provedení SOFT-SIDE ,kdy vodní matrace je zapnuta v potahu po obvodu s klíny z PUR pěny. Toto provedení zpevní matraci a umožní jí nechat vyvýšenou nad úroveň bočnic jakékoliv postele nebo dokonce na zem.
Tímto je pohodlnější vstávání, ulehání a sezení na okraji postele.

Vodní matrace